Wyzwaniem dla materiałów izolacyjnych (pianek PUR) są także dachy polskich domów. Drewniana konstrukcja szkieletowa musi być zabezpieczona w całości, nie wystarczy tylko ochrona ścian. Tutaj z pomocą kolejny raz przychodzi pianka poliuretanowa, która tworzy jednorodną warstwę z materiału otwarto-komórkowego. Przy pomocy nowoczesnych urządzeń i technologii natrysku można z powodzeniem stworzyć warstwę od 20 do 30 cm, dzięki czemu zyskujemy wybraną grubość i łatwo jest stworzyć odpowiednie parametry termicze.
Taka pianka jest paroprzepuszczalna. Ważną cechą tego materiału jest też lekkość co nie obciąża niepotrzebnie konstrukcji dachowej, przez co dach pozostaje nieobciążany. Pianka doskonale przyjmuje się w przypadku łączeń na dachach kopertowych i prostych dachach dwuspadowych. Trwałość tego rozwiązania jest bardzo duża, daje bardzo dobre efekty zarówno latem jak i zimą. Pianką PUR bardzo dobrze chroni dom przed przegrzewaniem dachu, pozwala zaoszczędzić na kosztach klimatyzacji i daje poczucie komfortu.
Koszty izolacji nie są wysokie i dziś w powodzeniem można nazwać ją Izolacją Przyszłości. W domach gdzie istnieje rekuperacja, gdzie stawiamy na niskie koszty ogrzewania taka izolacja jest czymś bardzo pożądanym.
Szukając ocieplenia poddasza dla siebie, w dobrej cenie i dobrej jakości należy zwrócić uwagę głównie na profesjonalizm firmy wykonującej izolacje. To najważniejsza sprawa, aby pianka była właściwie, zgodnie ze sztuką przetworzona. I nie ważne czy wykonujemy ocieplenie poddasza, czy może ocieplenie ścian w domu szkieletowym, a może ocieplenie hali stalowej - przetworzenie jakość pianki poliuretanowej jest kluczową sprawą, która ma znaczenie dla jakości i efektu izolacji.